KIRJOITTAJARYHMÄ Tampereella alkaen la 10.1.2026

Niin on vuosi pyörähtänyt sen viimeisille viikoille. Paljas joulukuu muistuttaa marraskuuta, märkä maa imee kaiken valon. Itseäni ilahduttaa Joulun lähestyminen ja sen myötä valon lisääntyminen – aluksi minuuteissa mitattuna. Lisääntyypä kuitenkin.
Myös uuden kirjoittajaryhmän
Tammikuussa kokoonnumme työtilassani Näsilinnankatu 21 A 21, Tampere. Nautimme aamukahvin ja tutustumme ryhmän ideaan sekä toisiimme. Helmikuusta alkaen pääsemme Kangasalle Ilkontie 8-10, Tyyne-juhlatilaan
Kustanne tammikuulle, joka sisältää ohjauksen, kahvin/teen ja tilankäytön on 35e/ohjelman mukainen päivä osallistujaa kohden. Hintaan ei lisätä alvia. Hinta muodostuu Ilkon Tyynessä liki samaksi, koska saadaksemme Tyynen tilan käyttöön sitoudumme ostamaan kahvilasta lounaan ja kahvin (sis.alv) sekä ohjausmaksu 20e/osallistuja (hintaan ei lisätä alvia).
Tiedustelut ja ilmoittautumiset Outi Niemi, [email protected] ja 045 3196919.