Kirjallisuusterapia

LAURI VIIDAN JALANJÄLJILLÄ -kesätapahtuma yhdistyksen jäsenille Tampereella la 10.6.

Tampereen aluejärjestö järjestää yhdistyksen jäsenille kirjallisuusterapeuttisen kesätapahtuman ”Lauri Viidan jalanjäljillä” Tampereen Pispalassa la 10.6.2023 klo 10–17.

Päivä alkaa tutustumisella Lauri Viidan museoon, jossa saamme museo-oppaan johdolla kuulla tarinoita Lauri Viidan ajan Pispalasta. Opas valottaa Viidan elämää meille erityisesti myös mielenterveyden teeman painotuksella.

Loppupäivän ajan teemme eri ohjaajien johdolla lyhyitä, mielikuvitusta ruokkivia kirjallisuusterapeuttisia harjoituksia Pispalan kauniissa maisemissa. Nautimme myös alueen lounas- ja kahvitarjonnasta. Mikäli sää suosii, halukkaat voivat päivän päätteeksi pulahtaa uimaan Tahmelan rannassa.

Hinta: 10 € sisältäen museo-opastuksen ja sisäänpääsymaksun.
Ilmoittautuminen linkin kautta!
Ilmoittautuminen päättyy ti 9.5.2023, joten varaathan paikkasi pian!

Lämpimästi tervetuloa kuvittelemaan menneisyyttä ja pohtimaan nykyisyyttä kirjallisuusterapeuttisen yhdessäolon merkeissä!