Kirjallisuusterapia

YHDISTYKSEN VUOSIKOKOUKSEN 31.3.2023 tunnelmia

 

Sensitiivisistä sanoista sukupolvieroihin ja säkenöivin mielin runojen maisemiin

Suomen Kirjallisuusterapiayhdistys ry:n vuosikokous pidettiin perjantaina 31.3.2023, 71-vuotiaan Ravintola White Ladyn kabinetissa Helsingissä. Keväisten auringonsäteiden saattelemana kokoontui neljätoista kirjallisuusterapian ystävää ja yhdistyksen jäsentä ympäri Suomea tiilenpunaiseen ja kullanhohtoiseen kabinettiin, kaikille rakkaan ja tärkeän asian pariin. Paikalla oli iloinen ja asialle vihkiytynyt joukko, niin konkareita kuin ensikertalaisiakin.

Lue lisää vuosikokouksen tunnelmista Mari Anttosen kirjoituksesta: Yhdistyksen vuosikokouksen tunnelmia 31.3.2023

 

 

 

 

 

Anja Snellman luennoi Suomen Kirjallisuusterapiayhdistyksen vuosikokouksessa 31.3.2023.
Kuva: Silja Mäki


Kanneltalon lausujat Antti Paloneva, Jaana Huldén, Ulla Leskelä, Anneli Sane, Irja Ylä-Outinen, Seijasirkku
Päärilä-Pajari ja Ritva Kärki ravintola White Ladyn Salonki-kabinetissa.
Kuva: Silja Mäki